ALEKSANDRA KONIECZNY

Od 2019 roku właścicielka firmy EduMuz – Edukacja Muzykoterapia.
Od 2017 roku wraz z Aliną Adamczyk (firma EduMuzArte – Edukacja Muzykoterapia Arteterapia) współtworzy autorskie materiały i książki dla dzieci p.t. Podróż dookoła Harmonicznego Koła”, „Mandale emocji Harmonicznego koła” „Gamoliny na pięciolinii”, „Stylowe nuty”, „ Stylowe nuty – zbiór ćwiczeń” oraz warsztaty dla dzieci z cyklu:
„Muzykobajki dla kruszynek” (3-4 latki), Muzyczna bajkoterapia (5 -7 lat), Stylowe nuty (7-9) Muzykoterapia grupowa i indywidualna dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Muzykoterapia dla seniorów oraz projekt „Mam czas – czas mam”.
Projekty: Podróż dookoła Harmonicznego koła oraz Gamoliny na pięciolinii zdobyły w latach 2021 i 2022 nominacje do nagrody Słoneczniki (nagroda rodziców oraz wyróżnienie Jury w kategorii Muzyka, za najbardziej rozwojowe śląskie inicjatywy dla dzieci w wieku od (0 – 14 lat).

W wolnym czasie uwielbiam komponować piosenki, słuchać dobrej muzyki i czytać książki. Interesuję się psychologią oraz sportami samochodowymi (F1). Jestem miłośniczką podróży (zwłaszcza w góry) oraz zwierząt.

We wcześniejszych latach (2015 – 2018) pracowałam w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach na stanowisku specjalisty ds. Marketingu, Promocji i Projektów, koncentrując się na działaniach marketingowych i promocyjnych jak i działalności statutowej instytucji, zajmując się sprzedażą oraz współpracą z klientem instytucjonalnym. W Filharmonii Śląskiej podejmowałam również działania z zakresu edukacji kulturalnej i muzycznej. Współtworzyłam  program dla dzieci pod nazwą – Viva w Filharmonii – Dźwiękowy Domek Emocji, za który otrzymałam nominację do nagrody – Słoneczniki 2017. Jestem współautorką książek i i innych materiałów wydawniczych dla dzieci: Viva w Filharmonii, ćwiczeń – Dźwiękowy Domek Malucha oraz kolorowanki Pokoloruj Dźwiękowy Domek emocji. W 2017 roku zadebiutowałam w roli koordynatora i reżysera spektaklu – Muzyczna podróż Vivy, do którego to opracowałam również muzykę. W latach (2006 – 2013) pracowałam na stanowisku kierownika działu audycji i koncertów w Szkole Muzycznej Yamaha w Katowicach, której to wizerunek budowałam od podstaw. Opracowałam autorski program dla dzieci i młodzieży – Audycje inne niż wszystkie, który realizowany był w przedszkolach i szkołach województwa śląskiego. Współpracowałam z takimi instytucjami jak: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Filharmonia Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Wydziałem Edukacji miasta Katowice oraz z wybranymi publicznymi i niepublicznymi placówkami oświatowymi. Będąc na stanowisku wicedyrektora ds. metodycznych w prywatnej Szkole Muzycznej, zdobyłam duże doświadczenie w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych, zarządzaniu działem personalnym, kontrolą jakości i dbaniem o wizerunek firmy. Na poszczególnych programach nauczania, zajmowałam się metodyką nauczania, organizacją szkoleń, wywiadówek oraz warsztatów skierowanych zarówno do rodziców jak i nauczycieli.

Posiadam ponad 20-letnie doświadczenie pedagogiczne w edukacji muzycznej dzieci i młodzieży, pracując jako nauczyciel muzyki, kształcenia słuchu, fortepianu i emisji głosu.

W 2021 roku ukończyłam 2-letnie studia podyplomowe z Muzykoterapii, na Akademii muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jestem uczestniczką licznych warsztatów i konferencji z dziedziny edukacji muzycznej, muzykoterapii, choreoterapii/dramy, psychologii oraz interpersonalnych.

WYKSZTAŁCENIE

Muzykoterapeuta /studia podyplomowe z Muzykoterapii
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

HR Manager / studia podyplomowe
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie

Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji Muzycznej i Jazzu / studia magisterskie
Akademia Muzyczna im. K.Szymanowskiego w Katowicach

Muzyk instrumentalista akordeonista / Liceum Muzyczne w Bytomiu

Akordeon (instrument główny) Fortepian (instrument obowiązkowy)
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Będzinie